CWZONE.cz, tvorba titulku, serialy, filmy, diskuze, recenze filmu, recenze serialu

World Without End: Kingsbridge je zpět 26.8.2012 - 12:08

world-without-end-kingsbridge-je-zpet Děj seriálu World Without End se odehrává ve fiktivním městečku Kingsbridge 157 let po událostech seriálu Pillars of the Earth. Právě v této době propukla Stoletá válka a černá smrt.

O seriálu:

 

Seriál se odehrává ve středověkém anglickém městečku Kingsbridge, avšak o zrhuba sto padesát let později než události ze seriálu Pilíře země. Do spletitých osudů obyvatel Kingsbrigde 14. století, jejichž život je nerozlučně spjat s chodem dvou místních klášterů a obchodními úspěchy vlnařského cechu, tentokrát podstatným způsobem zasáhne největší pohroma seslaná na lidský rod: epidemie nemoci známé jako velká či černá smrt, moru, který vyhladí skoro polovinu tehdejší evropské populace.

 

wwe

 

Postavy:

 

 

 

Petranilla (Cynthia Nixon): Petranilla je neobyčejně krásná, ambiciózní, manipulativní a mazaná žena. Je to Godwynova matka, sestra Anthonyho a Edmunda a teta své nenáviděné neteře Caris. Otráví svou švagrovou a rychle se vetře do domu svého bratra, aby svému synovi Godwynovi zajistila kvalitní vzdělání na Oxfordu.

 

wwe

 

Sir Thomas Langley (Ben Chaplin): Sir Thomas Langley je pohledný rytíř. Má velké politické tajemství, které by si přál udržet pod pokličkou, a tak se stává mnichem v kingsbridgeském převorství. Jeho tajemství je ale odhaleno a sir Thomas se mezi zdmi převorství zoufale snaží zůstat naživu.

 

wwe

 

Roland (Peter Firth): Roland je drsný, nemilosrdný a tvrdohlavý rytíř, který má rád moc. Královna Isabella ho jmenuje hrabětem z Shiring a výběrčím daní v Kingsbridge. Pod zesnulým Edwardem III. a jeho manželkou Isabellou se mu velmi daří. Roland měl slabost pro Petranillu, ale oženil se s nevěrnou Margery.

 

wwe

 

Caris (Charlotte Riley): Krásná, chytrá a soucitná Caris je dcera Edmunda Woollera. Je vdaná za násilnického Elfrica. Chce se stát lékařkou, a tak se potají stane Mattiiným učněm. Neustále bojuje za to, v co věří, a je schopná jednat i s muži. Miluje Merthina, ale jejich lásce není přáno.

 

wwe

 

Phillipa (Sarah Gadon): Phillipa je Williamova krásná a inteligentní žena a Rolandova snacha, která se líbí i Ralphovi. Když její manžel William umírá, tak zůstává sama, těhotná a v obavách.

 

wwe

 

Edmund (Carlo Rota): Edmund je kingsbridgský bohatý obchodník. Je to milující otec Caris, který je smrtí své manželky Rose naprosto zničen. Za své spolčení s Edwardem II. proti královně Isabelle je jako zrádce zatčen.

 

wwe

 

Královna Isabella (Aure Atika): Isabella je manželkou Edwarda II., kterého s pomocí svého milence Rogera Mortimera sesadí z trůnu a ve jménu jejího syna Edwarda III. se stává královnou regentkou. Je známá pro svou krásu, diplomatické schopnosti a inteligenci, ale neustále se nedokáže shodnout se svým synem, který jí nevěří a viní ji z otcovy smrti.

 

wwe

 

Wulfric (Tom Cullen): Wulfric je schopný bojovník. Po msrti jeho otce je neutěšitelný a když se zdá, že peníze a půdu svého otce nezdědí, tak jo jeho milá Anett opustí a Wulfric se nakonec spokojí s Gwendou.

 

wwe

 

Merthin (Tom Weston-Jones): Merthin je syn hraběte ze Shirning a bratr Ralpha. Je to vzdělanec, žádný bojovník. Jako tesař je učněm u Elfrica, který s ním zachází ne zrovna hezky. Jeho životní láskou je Caris.

 

wwe

 

Godwyn (Rupert Evans): Godwyn je v Kingsbridge pohledný a narcistický mnich, stejně jako jeho strýc opat Anthony. Je to poslušný chlapec, který poslouchá příkazy své matky Petranilly. Učil se na Oxfordu. Když je později jmenovám převorem, tak by rád Kingsbridge navrátil ke dnům jeho bývalé slávy, které dosáhl, když opatství ještě vedl převor Phillip.

 

wwe

 

Gwenda (Nora von Waldstaetten): Gwenda je mladá německá přistěhovalkyně, která nemá matku, jen otce, který ji zneužívá a nutí ji pro něj krást. Má ráda svého bratra Holgera a je to dobrá kamarádka Caris. Později ji její otec prodá za krávu vyhnanci Simovi Chapmanovi. Naučí se bránit a je i připravena vzít život, pokud bude ten její v ohrožení. Její láskou je Wulfric.

 

wwe

 

Ralph (Oliver Jackson-Cohen): Ralph je syn hraběte ze Shiring a Merthinovo přitažlivější dvojče. Je pohledný, ale agresivní a v týrání se vyžívající přorozený bojovník. Ralph se stává učněm rytíře Rolanda. Nevěří Petranille, ale i tak ji navzdory svému úsudku poslouchá, a v Kingsbridge vykonává Rolandovu špinavou práci.

 

wwe

 

Bratr Joseph (David Bradley): Bratr Joseph je starší mnich a kingsbridgský lékař. Jeho ruce se neustále třesou a vždy způsobí víc škody než užitku. Poté, co Mattie označí léčebné metody bratra Josepha za zastaralé, se ji snaží odsoudit za čarodějnictví.

 

wwe

 

Mattie Wise (Indira Varma): Mattie je lékařka, která pod svá ochranná křídla bere Caris a naučí jí pár obchodnických triků.

 

wwe

 

Elfric (Ian Pirie): Svalnatý stavitel Elfric si za svého učně vezme Merthina. Je to zahořklý, pomstychtivý a k Merthinovi agresivní tesař, který dělá vše, co může, aby Merthinovi jeho život znepříjemnil.

 

wwe

 

Matka Cecilia (Miranda Richardson):  Matka Cecilia je zábavná žena s úžasným smyslem pro humor, která nemá ráda hlupáky. Podporuje Mattie a její léčebné metody. Jako abatyši ji všichni až na Godwyna obdivují a mají rádi.

 

wwe

Zajímavosti:

 

Seriál vznikl podle stejnojmenné knihy od Kena Folletta.

 

Seriálu předchází seriál a kniha Pilíře země, děj se odehrává o 200 let dříve.

 

Seriál byl natočen v kanadsko-německé koprodukci, natáčel se na Slovensku a v Maďarsku.

 

Titulky:

 

Budou dostupné ZDE!!!

 

Stav překladu můžete sledovat na hlavní straně.

Shlednuto: 4407x
Hodnocení článku:
0/5

Video k článku

errorPro vkládání komentářů musíte být přihlášen

Komentáře

#1
channina  08.09.2012 - 13:28
komentovat
channina
Jé, tam hraje Copper Smích