CWZONE.cz, tvorba titulku, serialy, filmy, diskuze, recenze filmu, recenze serialu

Arrow: Pověsí Oliver kapuci na hřebík? 22.5.2013 - 05:05

arrow-povesi-oliver-kapuci-na-hrebik V poslední epizodě první série byl Oliver (Spephen Amell) schopen porazit Temného Lučištníka (John Barrowman) a detektiv Lance (Paul Blackthorne) dokázal zneškodnit zařízení určené pro Undertaking. Nicméně, Malcolm Merlyn měl záložní plán. Když druhé zařízení zničilo polovinu Glades, Tommy (Colin Donnell) přišel o život, Roy (Colton Haynes) se snažil být hrdinou a Oliver přišel o důvod být bdělým strážcem. Co to znamená pro 2.sérii? TVGuide.com vyzpovídal výkonného producenta Marca Guggenheima.

Všichni předpokládali, že nakonec z Tommyho uděláte Temného Lučištníka. Proč jste se ho místo toho rozhodl zabít?

Vážně to nemělo nic společného s jeho dráhou jako Temný Lučištník. Mělo to co společného s tím, že jsme chtěli, aby Oliver na konci série utrpěl ztrátu. Když jsme přemýšleli o postavách, o které by mohl přijít, čí ztráta by měla největší dopad nejen na něj, ale na celou show, Tommy byl tím, kdo se velmi rychle vyšplhal na vrchol seznamu. Tommyho smrt má dopad na prakticky každou postavu. Očividně jeho smrt ovlivní Olivera a Laurel (Katie Cassidy), ale je tady i blízký vztah mezi Theou (Willa Holand) a Tommym, Lance pravděpodobně jeho smrt ovlivní kvůli vztahu, který Laurel s Tommym měla a Moiru (Susanna Thompson), kvůli její zodpovědnosti, kterou za něj měla. On je tou jedinou postavou, jejíž smrt bude mít ten největší dopad.

 

Bude Laurel cítit vinu, kvůli sehrání své role v Tommyho smrti a je možné, že bude mít pochyby o rozhodnutí vybrat si Olivera místo Tommyho?

Rozhodně bude cítit poměrně zdrcující vinu, protože lidé, zejména jako Ross a Rachel (seriál Friends - Přátelé, pozn.překladu), se můžou hádat, jestli Laurel a Tommy měli pauzu, když Laurel v předposlední epizodě spala s Oliverem, nebo ne. Nepopíratelné je určitě to, že když se Laurel vyspala s Oliverem, tak si vybrala jeho, a přesto ji přišel zachránit Tommy. Kvůli tomu, jestli si vybrala toho nesprávného, má obrovské výčitky svědomí. Tohle všechno budeme v 2. sérii prozkoumávat.Ten důvod, proč jsme to udělali, nebylo jen působivé zakončení série. Chtěli jsme pro 2.sérii vytvořit různé příběhy a dramatické konflikty.

 

 

Myslíte, že to může způsobit, že se z Laurel stane superhrdinka, kterou se má podle komiksu stát?

Způsobí to hodně různých věcí. Bude se to hodně odvíjet od toho, co Laurel v 2.sérii udělá, špatného i dobrého. Tommyho smrt se bude odrážet na postavách a ovlivní změny a rozhodnutí, které Oliver a Thea udělají. Ovlivní to všechny. Není to tak, že už nikdy znovu neuslyšíte Tommyho jméno. Tommyho přítomnost bude po smrti větší než byla za života.

 

Je Malcolm Merlyn vážně mrtvý? Vypadalo to, že jeho osud zůstal viset ve vzduchu. Byl to záměr nebo chcete uvést věci na pravou míru?

Nikdy jsem nechtěl uvést věci na pravou míru. Vymýšlíme moment pro premiéru 2.série, který by vám měl dát odpověď na tuto otázku, ale co já vždycky říkám - a řekl jsem to Johnovi Barrowmanovi (Malcolm Merlyn) a Colinovi Donnellovi (Tommy) - tohle je show, která dělá flashbacky. Takže jenom proto, že je postava mrtvá, to neznamená, že jsme je nezbytně v seriálu viděli naposled.

 

Oliver si myslel, že po zmaření Malcolmova plánu bude moct pověsit kapuci na hřebík. Co ho teď bude pohánět k tomu, aby byl strážcem i dál?

Chci na tuto otázku odpovědět bez toho, aniž bych prozradil naše plány pro 2.sérii, takže  nejlepší způsob, jak na ni odpovědět - a tohle je jedna z těch věcí, ke které se v rozhovoru vrátíte po té, co se podíváte na premiéru 2.řady, abyste věděli, co tím myslím - je, že si myslím, že s bytím bdělým ochráncem skončil. Otázkou je: Co se stane teď? Toto prohlášení bude dávat smysl po premiéře prvního dílu 2.série.

 

Jak se Starling City vzpamatuje z toho, že bylo Glades zničeno? Dočkáme se skoku v čase, abychom prvotní následky toho zemětřesení přeskočili?


Ano, dočkáme, ale ne všechno vynecháme. Ale spíš je to v souladu s volbou, kterou jsme udělali dříve. Vždycky se snažíme jít v čase přirozeně. Například, mezi 9. a 10. epizodou byla 6 týdenní pauza, kterou jsme napsali také do seriálu. Takže Glades a Undertaking byly velkou částí motoru, která nás v 2.sérii posune dopředu. Když příběh okolo zápisníku se jmény poháněl první sérii, myslím, že příběh pohánějící druhou sérii je zničení Glades a jeho dopad ne jen na Glades, ale na celé Starling City. V Glades máme Merlyn Global a Queen Consolidated, dva největší zaměstnavatele lidé ze Starling City a obě jsou v ohrožení? V druhé sérii uvidíme, že ekonomika ve Starling City je celkem zničená.

 

Další věc, kterou řeknu je, že budeme pokračovat v publikování digitálního komiksu Arrowa pár následujících týdnů, až do června. Napsal jsem dvě části, které uzavírají naše finále. Je to vážně myšleno jako uzavírající kousek finále série. Je umístěn do doby během finále a týden následující finále. Dostanete šanci vidě nějaké věci, které se ve Starling City staly po událostech ve finále.


Když se stala takové nešťastná věc, jako je zničení alespoň poloviny Glades, bude teď město potřebovat někoho, jako je Kapuce?

To je jedno z témat, které určitě ve 2.sérii odhalíme. Jsou tam nějací lidí, kteří si myslí, že než se Kapuce objevil ve městě, tak tam nebylo ani zařízení vyvolávající zemětřesení. Ale jsou tam také lidí, kteří mají pocit, že když nezakročí policie, tak někdo musí. Bude tam spousta různých pohledů na věc ne jen ze strany obyvatel Starling City, ale také našich hlavních postav, což nás dovede ke spoustě zajímavých debat a konfliktů.


Uvidíme v příští sérii Moiřin soud za její podílení se na Undertaking?

Můžu říct jen to, že jsem právník a napsat scény u soudu je pro mě nejjednodušší. Takže si myslím, že si zasloužím aspoň jednu epizodu, kterou pro mě bude snadné napsat.

 

Jaké budou v následující sérii následky spolupráce detektiva Lance s bdělým strážcem?

On si pravděpodobně prošel ze všech tou největší změnou - až na Tommyho, který se změnil ze živého na mrtvého. Jsme vážně nadšení tím, kam ho ve 2.sérii budeme směřovat. Druhá série začíná jím za velmi odlišných okolností, jak osobních tak profesních.


Bude pokračovat jako Oliverova spojka s policejním oddělením?

Udělat z Lance komisaře Gordona (Batmanova policejní spojka, pozn. překladu), ale naši verzi jeho, bylo naším dlouhodobým cílem. V mytologii o Batmanovi, Batman a komisař Gordon bojují bok po boku proti zločinu. S Lancem jsme šli očividně jinou cestou. Nejdřív Kapuci nenáviděl a teď s nevolí přijímá, že Kapuce hraje důležitou roli. Ve druhé sérii budeme jednak s touto jeho cestou pokračovat a také se budeme vypořádávat s důsledky jeho rozhodnutí. V mytologii o Batmanovi se málo kdy zmíní o tom, že komisař Gordon bok po boku pracoval se samozvaným ochráncem. My k tomu budeme mít trochu jiný přístup, o něco víc realistický k tomu, co se Lance rozhodl udělat a v čem bude pokračovat.

 

Jak budou v další sérii vypadat flashbacky z ostrova?

Ze začátku to bude postupovat tak, jak jste čekali. Ale pak, za nedlouho, odhalíme, že je to trochu komplikovanější.

 

Nemůžu si představit, že Slade (Manu Bennett) je šťastný, že si Oliver vybral Shado (Celina Jade) místo cesty z ostrova.

To je rozhodně něco, co odhalíme v premiéře druhé série.

 

 


Shlednuto: 4028x
Hodnocení článku:
5/5
errorPro vkládání komentářů musíte být přihlášen

Komentáře

#1
Theia  29.05.2013 - 18:56
komentovat
Theia
Díky moc za překlad ;-) Chtěla bych se jen zeptat, co se těch komiksů týče, jestli už někdo víte, kde se bude moct dát ten komiks stáhnout? :-)
#2
bizzinka  31.05.2013 - 01:45
komentovat
bizzinka
Moc pěkný článek, díky za překlad.