CWZONE.cz, tvorba titulku, serialy, filmy, diskuze, recenze filmu, recenze serialu

The White Queen: Válka růží 16.6.2013 - 04:06

the-white-queen-valka-ruzi Nový historický seriál z produkce televizni stanice BBC a Starz natočený podle bestsellerových románů Philippy Gregory se odehrává v nejbouřlivějším období

O SERIÁLU

 

edwardThe White Queen je vzrušující příběh o třech ženách, které se zmítají v nebezpečném boji o trůn. Čelí přitom některým z nejkrutějších hráčů v dějinách, kteří se nezastaví před ničím, aby dosáhli toho, co je v jejich zájmu, a podpořili své nejbližší. Jedná se o epický příběh o lásce, ztrátě, pokušení a zradě, který sleduje osudy tří úplně rozdílných žen - Elizabeth Woodville, Margaret Beaufort a Anne Neville.

 

Každá z nich bojuje o moc a hýbe kulisami dějin. Píše se rok 1464 a Anglie je už 9 let ničena válkou o legitimního anglického krále. Válkou, ve které bojují dva příbuzné rody - Yorkové a Lancasteři. Mladého a ďábelsky pohledného potomka Yorků Eduarda IV. (Max Irons) korunují za anglického krále. Za svou korunu vděčí Edward IV. mistrovskému manipulátorovi Lordu Warvickovi přezdívaného Králotvůrce (James Frain).

 

elizabethWarvickovy plány na ovládnutí celé říše se ale začnou hroutit, když se Edward zamiluje a tajně ožení s nádhernou mladou vdovou Elizabeth Woodville (Rebecca Ferguson). Lord Warvick vnímá vliv nové královny s nevůli a je odhodlán si své místo udržet, ať se děje cokoliv. Okouzlující a podmanivá Elizabeth Woodville se za krále vdává z lásky, ale získat si ho se jí podaří jen s pomocí její matky Jacquette (Janet McTeer), samozvané čarodějnice.

 

Elizabethinou hlavní protivnicí se stává neochvějně loajální Lancasterka Margaret Beaufort (Amanda Hale), silně věřící žena, která je ochotna obětovat i svůj život, aby na trůn dosedl její mladičký a jediný syn Henry VII. Tudor. Do boje o trůn se zaplétá i Anne Neville (Faye Marsay), dcera Lorda Warvicka, která je ve skutečnosti loutkou v rukách jejího otce. Mladá a ambiciózní Anne však časem vezme svůj osud do vlastních rukou a provdá se za králova mladšího bratra Richarda, vévodu z Yorku.

 

OBSAZENÍ

 

the white queen

Max Irons - Edward IV.

 

Vévoda z Yorku Edward IV. se narodil v roce 1442 jakoprapravnuk Edwarda III. a následník trůnu. S podporou svého bratrance Richarda Nevilla, hraběte z Warvicku, také známého jako Králotvůrce, porazil lancasterskou armádu a teprve v 19 letech byl korunován za krále.

 

Po třech letech svého pabnování potkává Elizabetch Woodville, vdovu a příslušnici rodu Lancasterů. I přes Warvickovy výhrady, který si myslí, že jejich vztah podkopává agendu Yorků, se zamilují. Warvick by byl raději, kdyby se Edward z diplomatických důvodů vzal raději francouzskou princeznu.

 

the white queen

Rebecca Ferguson  Elizabeth Woodville

 

Elizabeth byla provdáan za sira Johna Greye, který zemřel v bitvě v roce 1461 v boji s lancasterským králem Henrym VI. Elizabethin otec Baron Rivers podporuje Lancastery a její matka Jacquette je příbuzná jak s Henrym IV., tak s jeho chotí Margaret z Anjou.

 

Jednoho dne Elizabeth prosí nového Yorkského krále Edwarda IV., aby se nad ní slitoval a navrátil jí pozemky jejího zesnulého manžela a také její dva syny. Edward, který má pověst playboye, se do ní okamžitě zamiluje. Její rodina ji varuje, aby se coby Lancasterka držela od yorkského krále dál, že ji král za svou choť nikdy nepojme. Dokáže láska zvítězit nad politikou?

 

 

 

the white queen

Amanda Hale jako Margaret Beaufort

 

Neochěvjná podporovatelka Lancasterů Margaret byal provdána za nevlastního bratra lancasterského krále henryho VI. Její manžel Edmund Tudor zemřel v boji krátce po jejich svatbě. když jí bylo teprve 13 let, tak se jí narodil její jediný syn Henry Tudor.

 

Po svém otci zdělila značné bohatství. Margaret odmítá Edwarda z rodu Yorků za krále přijmout, obzvlášť proto, že bývalý král Henry VI. stále žije. Margaret silně pohrdá Jacquette, která převlékla plášť a nyní se hlásí k Yorkům.

 

 

the white queen

Faye Marsay jako Anne Neville

 

Anne je dcera Richarda Nevilla a Anne de Beauchamps. Její otec byl jedním z nejvlivnějších šlechticů své doby a nejdůležitější podporovatel Yorků. Sestra jejího dědečka Cecily Neville byla manželkou Richarda, vévody z Yorku, který si jako první začal dělat nároky na korunu a tím celou válku odstartoval.

 

V dětství se na hradě jejího otce v Middlehamu seznámila s Georgem a Richardem, se syny vévody z Yorku a mladšími bratry budoucího krále Edwarda IV. Vévoda byl v roce 1460 zavražděn, ale Warvick na trůn dopomohl jeho staršímu synovi Edwardovi.

 

the white queen

James Frain jako Lord Warvick

 

Richard Neville, hrabě z Warvicku, byl klíčovým článkem v Edwardově korunovaci na krále Anglie, proto je známý také jako králotvůrce. Richard manželství Edwarda s Elizabeth Woodville, vdovou a příslušnicí rodu Lancasterů, neschvaluje. Chce, aby si Edward vzal dědičku francouzského trůnu, aby jeho vláda byla o něco zajištěnější.

 

Richard má dvě dcery, Isabel a Anne, která je odhodlána se provdat do vlivné rodiny.

 

 

the white queen

Janet McTeer jako Jacqette


Jacquette je dcerou hraběte Petra Lucemburského. V 17 letech se provdala za Johna Lancastera, bratra Henryho V. John o dva roky později zemřel a z jejich manželství žádný potomek nevzešel.  Sir Richard Woodville byl komoří jejího chotě Johna a mladou vdovu Jacquette doprovázel z Normandie zpět do Anglie. Cestou se zamilovali a tajně se vzali. V té době to způsobilo obrovský skandál, protože Richard nebyl šlechtického původu. Za jejich tajný svazek museli zaplatit pokutu 1 000 liber, protože ho neschválil král Henry VI.

 

Richard byl později povýšen na barona Riverse a stál po boku Henryho VI. v bitvách proti Yorkům, kteří si nárokovali nárok na trůn. Jacquette a Richard měli 14 dětí, jedním z nich je Elizabeth. Ačkoliv je Jacquette příbucná s lancasterským králem Henrym VI., tak se nakonec rozhodne podporovat Yorky, což před svým manželem skrývá, aby pomohla své dceři Elizabeth.

 

VYSÍLÁNÍ

 

Od 16. června na BBC 1 (odlehčená verze)

 

Od 10. srpna na Starz (nesestříhaná verze)

 

PROMO VIDEO

 

 

SNEAK PEEK

 

 

TITULKY

 

Titulky, až budou dokončeny, budou k dispozici ZDE!!!

Shlednuto: 3565x
Hodnocení článku:
0/5

Video k článku

errorPro vkládání komentářů musíte být přihlášen

Komentáře

errorČlánek nemá žádný komentář