CWZONE.cz, tvorba titulku, serialy, filmy, diskuze, recenze filmu, recenze serialu

Under the Dome: Pod kupolí 28.6.2013 - 12:06

under-the-dome-pod-kupoli Obyvatelé města Chesters Mill se ocitnou uvězněni pod neprostupnou kopulí, která je zcela odřízne od okolního světa.

O SERIÁLU

 

 

Nový třináctidílný seriál stanice CBS na motivy stejnojmeného bestselleru Stephena Kinga je příběhem malého města, které je zcela náhle a nevysvětlitelně odříznuto od okolního světa obří nepropustnou kupolí. Obyvatelé města se musí vyrovnat podmínkám post-apokalyptického světa, zatímco hledají odpovědi týkající se kupole. Odkud se vzala? A Zmizí někdy?

 

 

POSTAVY

 

Mike VogelMike Vogel jako Dale "Barbie" Barbara

 

Úspěšný herec Miek Vogel začal svou kariéru v televizi i na stříbrném plátně. Mezi jeho známější seriálové role patří výzmnější role v seriálu Bates Motel a menší role v seriálu Pan Am, dále se také objevil v Grounded for Life a Miami Medical. Mohli jste ho vidět ve filmech The Help, Blue valentine, Cloverfield, Poseidon, What"s Your Number, Sesterstvo putovních kalhot a Texaský masakr motorovou pilou.

 

V seriáli ztvárňuje Mike pohledného a charizmatického cestovatele a armádního veterána, který Chester"s Mill jen projížděl, když se nad ním kupole uzavřela. Později se dozvíme, že na tomto cestovateli je něco víc, než se na první pohled zdá. Barbieho přátelství s novinářkou Juliou Shumwayovou ohrožuje prozrazení jeho minulosti, včetně toho, co vůbec v osudný den v Chester"s Mill dělal.

 


Mike VogelRachelle Lefevre jako Julia Shumway

 

Rachelle Lefevre se objevila už v několika seriálech, například v lékažských seriálech A Gifted Man a Off the Map, ale také v seriálech Boston Legal a What About Brian a Swingtown. Mezi její filmové počiny patří například House Down, Homefront a Pawn Shop Chronicles.

 

Vydavatelka místních novin nezávislá Julia je investigativní žurnalistka, která se nedávno do města přistěhovala spolu se svým manželem Peterem Shumwayem, doktorem na místní klinice. Kromě tajuplné kupole, která se nad městem objeví, se Julia musí vyrovnat i se zmizením jejího manžela.

 

 

Mike VogelDean Norris jako James "Big Jim" Rennie

 

Dean Norris je absolventem harvardské univerzity a Královské akademie dramatických umění v Londýně. Nejznámější ej asi pro svou roli v seriálu Breaking Bad, ale objevil se také v Chirurgách, Plastické chirurgii, 24, CSI a NCIS. Mezi jeho filmové počiny patří například Little Miss Sunshine a mnoho dalších.

 

James Rennie, přezdívaný jako Big Jim, je majitel největšího autobazaru široko daleko. Je to jediný městský zastupitel, který pod kupolí zůstal, a jeho obrovská láska k Chester"s Mill může být překonána jen jeho touhou po moci. Ostatní ho respektují, pokud ne, tak si Big Jim jejich respekt koupí.

 

 

Natalie MartinezNatalie Martinez jako zástupkyně šerifa Linda Esquivel

 

Natalie Martinez v roce 2012 dokončila filmy Broken City a End of Watch. Také se objevila ve filmu Deathrace. V televizi jsme ji mohli vidět v seriálech Kriminálka: New York a také Bates Motel, kde se objevovala pravidelněji, epizodní role měla v seriálech Pan Am, Detroit 1-8-7 a Miami Medical.

 

Linda má jemný úsměv, ale dokáže být pěkně ostrá. Je to zástupkyně šerifa Duka Perkinse. Je uvězněna pod kupolí, zatímco její snoubenec Rusty Denton zůstal na druhé straně. Díky tajemné kupoli na sebe Linda bude muset vzít obrovskou tíhu zodpovědnosti.

 


Britt RobertsonBritt Robertson jako Angie McAlister

 

Vycházející hvězdička Britt Robertson se do povědomí diváků poprvé výrazně zapsala v roli Lux Cassidyové v seriálu Life UneXpected, který se dočkal dvou řad. Po zrušení tohoto seriálu jsme ji mohli vídat v seriálu The Secret Circle. mezi její filmové počiny patří například Avalon High, Dan in Real Life, Svream 4 a The First Time.

 

Angie vždy chtěla opustit Chester"s Mill navždy, ale než odjede, tak pracovala ve Sweetbriar Rose a v místní klinice. Když se nad městem objevila kupole, tak se ocitla uvězněná an místě, jaké si ani nedokázala představit.

 


Alexander KochAlexander Koch jako James ""Junior"" Rennie

 

Alexander Koch poprvé s herectvím začal v rámci středoškolského divadla a také divadla městského. Vystudoval Theatre School při Depaulově univerzitě a objevil se v několika divadelních hrách. Ve filmu se poprvé objevil v krátkém nezávislém snímku The Ghost, Under the Dome je jeho prvním seriálem, ve kterém si zahrál.

 

Junior celý život vyrůstal ve stínu jeho otce Big Jima. Navzdory tomu, že získal fotbalové stipendium, je ochoten zůstat doma a všechno tak zahodit, a to všechno kvůli své lásce Angie McAllisterové, jeho doprovodem na středoškolský ples. Když ho Angie odmítne, tak v něm jeho stinná stránka vybuchne.

 


Colin FordColin Ford jako Joe McAlister

 

Colin Ford je na svůj věk velmi úspěšný mladý herec, mezi jeho nezjáměnší roli patří zcela jistě role naštvaného syna Matta Damona ve snímku We Bought a ZOO. Colin propůjčuje svůj hlas postavám animovaných seriálů a také jsme ho mohli vidět v seriálech Supernatural, Revolution, Mob Doctor, Private Practice, CSI: MIAMI a další.

 

Chytrý a dobrodružně založený Joe je kupolí nad Chester"s Mill naprosto uchvácen. Jeho otec a matka zůstali na druhé straně kupole a jeho sestra Angie se pohřešuje a brzy zjistíme, že Joe má s kupolí určitý vztah, který nikdo nedokáže vysvětlit.

 

 

Nicholas Strong

Nicholas Strong jako Phil Bushey

 

Nicholas Strong začínal s herectvím v divadle a zahrál si ve velkém množství her. V televizi jsme ho mohli vidět v seriálech Nashville a také The Office. Mezi jeho filmové počiny patří film Richard III.

 

Phil je DJ na chestermillské a jediné rockové rádiové stanici a po tom, co se nad městem objeví kupole, se ocitá ve vedení jediného rádia ve městě, které může pro obyvatele města vysílat.

 

 


Jolene PurdyJolene Purdy jako Dodee Weaver

 

Jolene Purdy jsme měli možnost vidět v seriálech Gigantic, 10 Things i hate About You, Breaking Bad, Glee a Raising Hope. Objevila se například ve filmu Donnie Darko.

 

Dodee je Philova techcnická pravá ruka a díyk jejím schopnostem a dovednostem, kterým se nikdo ve městě nevyrovná, je pro město velmi přínosná. Spolu s Philem pracuje v místní rádiové stanici.

 


Aisha HindsAisha Hinds jako Carolyn Hill

 

Aisha se objevila například v seriálech Detroit 1-8-7, NYPD Blue, Invaze a hostovala v mnoha dalších. Znát ji můžete také z filmů The Next Three Days, Unstoppable, Assault on Precint 13 a televizního filmu Movie 5.

 

Carolyn byla se svým manželem a jejich dcerou Norrie na cestě na tábor, kam svou dceru vezli. Zrovna ve chvíli, když se rozhodnou, že se v Chester"s Mill an chvíli zastaví, se nad městem vztyčí kupole. I když si uvědomují, že se odtud nedostanou, tak zjišťují, že zdejší obyvatele znají lépe než své sousedy doma v Kalifornii.

 

KNÍŽNÍ PŘEDLOHA

 

pod kupolíMalé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet.

 

Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou – v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu – syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku – to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.

 

TRAILER

 

 

PLAKÁT

 

under the dome

 

EPIZODY

 

1.01: Pilot - 24. června

 

1.02: Into the Fire - 1. července

 

1.03: Manhunt - 8. července

 

1.04: - Outbreak - 15. července

 

1.05: Blue on Blue - 22. července

 

1.06: The Endless Thirst - 29. července

 

1.07: Broadcast Signal Intrusion - 5. srpna

 

1.08: ??? - 12. srpna

 

1.09: The Fourth Hand - 19. srpna

 

1.10: Let the Games Begin - 26. srpna

 

1.11: ??? - 2. září

 

1.12: ??? - 9. září

 

1.13: ??? - 16. září

 

VYSÍLÁNÍ

 

Seriál se vysílá každé pondělí, k dispozici je vždy v úterý.

 

TITULKY

 

Titulky pro vás překládají channina, phoebess a Trifi

 

a stáhnout si je můžete PŘÍMO ZDE!!!

Shlednuto: 4272x
Hodnocení článku:
0/5

Video k článku

errorPro vkládání komentářů musíte být přihlášen

Komentáře

errorČlánek nemá žádný komentář