CWZONE.cz, tvorba titulku, serialy, filmy, diskuze, recenze filmu, recenze serialu

Trička ze seriálů .CZ 26.11.2013 - 10:11

tricka-ze-serialu-cz Máme rádi seriálová trička! A vy asi taky, nemám pravdu? Tričko na celém světě tak zdomácnělo, že ani nepřemýšlíme, odkud se tu vzalo. Když si ale vzpomenete na upjatou a extrémně zahalující módu našich předků, je docela zvláštní, že se mohl vyvinout takový kus oděvu.

Když se tričko začalo nosit jako svrchní oděv, tak jen jako součást uniformy

 

Úplně první tričko patrně vzniklo na konci 19. století, ale vlastně to ještě pořád bylo spodní prádlo. Došlo jen k oddělení horního a spodního dílu, takže se pod oblečením už nenosila „kombinéza“, ale dva kusy oděvu. No, to se ale muselo všem ulevit! Konečně se asi poprvé v novodobé historii dalo normálně odskočit, když člověk potřeboval, a nepromarnit na tom celý den.

 

 

Teprve o 40 let později bylo tričko vzato na milost jako svrchní oděv, ovšem jen jako součást uniformy. Zároveň se na něm také objevil první potisk! Takže je jasné, že tento kus oděvu a jeho zdobení obrázky jsou si navzájem souzeni.

 

Možná by tričko součástí uniformy i navěky zůstalo, kdyby se neobjevila herecká hvězda Marlon Brando a v 50. letech minulého století ho úžasně nezpropagoval. Marlon byl považován za muže, který překračuje zcela bez problémů všechny společenské hranice a konvence.


Tričko Marlona Branda ještě vypadalo skoro jako podvlékačky

 

Ostatně se také nejvíc proslavil svou rolí ve filmu Rebel bez příčiny. Když si najdete nějakou fotku z jeho mladých let, pravděpodobně na ní bude v bílém tričku. To se tenkrát ještě dost podobalo onomu původnímu spodnímu prádlu.

 

 

 

Najednou všichni trička milovali! No, možná spíš milovali Branda, ale to je vlastně jedno. Když nemohli mít Marlona nebo být Marlonem, chtěli aspoň tričko. O pár let později bylo navíc vynalezeno barvivo Plastisol, které dodalo bavlněným tričkům pestrou škálu barev.

 

 

Asi o dalších 15 let později napadlo Budweiser, že by bylo fajn, natisknout na trička reklamu. A to už jsme úplně doma. Tričku to v podstatě trvalo jen nějakých 65 let, než se dostalo tam, kde je dnes. Mohli bychom říct, že je ve světě oděvů hvězdou s přímo raketovým startem.


Každý z nás je tak trochu rebel bez příčiny

 

Ale historie se taky trochu opakuje. Pokud Marlon kdysi provokoval s čistě bílým tričkem, my dnes rádi provokujeme s vtipnými, chytrými nebo pro laiky zcela nepochopitelnými potisky. A stejně jako kdysi i jemu, i nám tričko vytváří osobní image. A tady přicházíme my, děvčata z Triček ze seriálů. Nejenže seriály milujeme, je to náš životní styl. A rády vám pomůžeme najít i ten váš. Když nevíte, jak to říct, řekněte to prostě tričkem!

Shlednuto: 4453x
Hodnocení článku:
0/5
errorPro vkládání komentářů musíte být přihlášen

Komentáře

errorČlánek nemá žádný komentář