CWZONE.cz, tvorba titulku, serialy, filmy, diskuze, recenze filmu, recenze serialu

Tři mušketýři: Jeden za všechny... 22.1.2014 - 07:01

tri-musketyri-jeden-za-vsechny Tři mušketýři, jakožto asi nejznámější román francouzského spisovatele Alexandra Dumase, ličí život a dobrodružství Gaskoňce d'Artagnana a jeho přátel, mušketýrů Athose, Porthose a Aramise. Jako podklad k tomuto příběhu posloužily fiktivní Paměti hraběte d'Artagnana od rovněž francouzského spisovatele Gatiena de Courtilz de Sandrese.

DĚJ TŘÍ MUŠKETÝRŮ

 

dD'Artagnan se už od mala touží stát mušketýrem, takovým, jakým byl jeho otec. A když dosáhne patřičného věku, jeho sen se může stát skutečností. Jeho otec je zároveň také přítelem velitele mušketýrů v Paříži, a tak napíše doporučující dopis. D'Artagnan se tedy vydává ze svého rodného Gaskoňska do Paříže. Cestou ale shodou nešťastných náhod o dopis přijde, protože mu ho ukradne jakýsi muž, který ho přepadne. A v tuto chvíli se jeho naděje na to, že se stane mušketýrem zase přibližují nule. Nevzdává se však a do Paříže pokračuje. Hned po příjezdu si udělá nepřátele ze tří nejlepších mušketýrů, Athose, Porthose a Aramise. Když už se ale chystají k boji, přepadne je garda kardinála Richelieua. D'Artagnan se ale i přes jejich původní nenávist přenese a statečně se postaví po boku mušketýrů. Ukáže jim, jak je zdatný s mečem, ale co je důležitější, od tohoto okamžiku jsou tři mušketýři s d'Artagnanem nejlepší přátelé na život a na smrt, což jen potvrzuje jejich heslo: Jden za všechny, všichni za jednoho.

tři mušketýřiRomán dále popisuje triky a lsti kardinála Richelieua, který se snaží získat ve Franicii co největší postavení a moc. Jeho cílem je zničit královnu Annu Rakouskou, která se tajně zamiluje do anglického vévody Buckinghama a na důkaz své vřelé lásky mu věnuje svůj diamantový náhrdelník, který dostala od svého manžela a karále Ludvíka XIV. Jakmile tohle kardinál zjistí, získává páku, které se jen tak nevzdá, a vydává se na dlouhou cestu za mocí, v čemž mu pomáhá jeho pravá ruka hrabě Rochefort, což je zároveň muž, který ukradl d'Artagnanovi jeho doporučující dopis, a velmi krásná ale stejně tak prolhaná milady de Winter.

Pojďme se tedy vydat do Paříže ze 17. století a sledujme všechny ty triky, lži a lsti, které mají krále slunce oslabit a umožnit tak jiným získávat stále vyšší moc. Co všechno je kardinál ochoten udělat, aby dosáhl svého cíle a získal moc? Kam patří věrnost milady de Winter? A jak pevné je přátelství mušketýrů? Podaří se jim zachránit královo manželství a vůbec osud celé Francie?

 

OFFICIAL TRAILER

 

 

 

OBSAZENÍ

 

Luke Pasqualino jako d'ArtagnanTom Burke jako AthosHoward Charles jako PorthosSantiago Cambrera jako AramisTamla Kari jako Constance BonacieuxPeter Capaldi jako kardinál Armand RichelieuMaimie McCoy jako milady de WinterHugo Speer jako kapitán TrévilleRyan Gage jako král Ludvík XIV.Alexandra Dowling jako královna Anna Rakouská

 

 

TITULKY

 

O překlad se postarám já, haha.bimbi.

 

S korekcí mi pomůžou datel071 a xtéčko ;)

Shlednuto: 6602x
Hodnocení článku:
0/5
errorPro vkládání komentářů musíte být přihlášen

Komentáře

#1
Daemonius  23.01.2014 - 17:47
komentovat
Daemonius
Zatím to vypadá velmi optimisticky. :D

Fanynka Rychlých Šípů? :D
#2
najsvet1  10.02.2014 - 14:19
komentovat
noimage
serial nemá chybu,treba vidieť....
#3
majka13  22.02.2014 - 19:29
komentovat
noimage
Tak to hledim z ceho všeho udělají seriál. ?... VIP
#4
majka13  22.02.2014 - 19:30
komentovat
noimage
Tak to hledim z ceho všeho udělají seriál. ?... VIP