CWZONE.cz, tvorba titulku, serialy, filmy, diskuze, recenze filmu, recenze serialu

FAQ

KDY VYJDE DALŠÍ EPIZODA MÉHO OBLÍBENÉHO SERIÁLU?
Pokud chcete zjistit, kdy vyjde další epizoda, tak není nic snazšího, než se podívat do vysílacího plánu/kalendáře umístěného pod Shoutboardem v pravém sloupci. Stačí najet myší na modré datumy a ukáže se vám, jaký seriál a jaký díl se bude v tento den vysílat.

KDY VYJDOU TITULKY K MÉMU OBLÍBENÉMU SERIÁLU?
Stav překladu můžete sledovat nad Shoutboardem (kecálkem). Orientačně je stav překladu vyjádřen v % a orientačně je uvedeno dokončení titulků, které se ale může každou chvílí změnit.
KDE SI MŮŽU STÁHNOUT MŮJ titulky K MÉMU OBLÍBENÉMU SERIÁLU?
Titulky ke svému oblíbenému seriálu si můžete stáhnout buď u nás na stránkách, kde skladujeme všechny možné verze titulků, nebo na serverech titulky.com a serialzone.cz. U nás na stránkách si můžete titulky stáhnout v příslušné sekci TITULKY každého seriálu, nebo v QUICK BOXU, který se nachází v pravém sloupci (tam, kde je Shoutboard)
KDE SI MŮŽU STÁHNOUT MŮJ OBLÍBENÝ SERIÁL?
Například na foru, které je součástí tohoto webu. Forum najdete ZDE. Po odvysílání každé epizody je v novince na hlavní stránce odkázáno do příslušné sekce fora, kde jsou nově přidané linky. Navíc každý seriál má po svým obrázkem odkaz DOWNLOAD, který vás přesměruje tam, kam potřebujete.

JAK STÁHNU TITULKY KE SVÉMU OBLÍVENÉMU SERIÁLU?
Titulky si můžete stáhnout následovně: V jendotlivých sekcíxh titulky stačí kliknout na českou nebo anglickou vlaječku (podle toho, které titulky chcete). V QUICK BOXU stačí kliknout na tkratku jména seriálu a číslo série a epizody a třetí možností je stahovat titulky přímo z novinky, kde stačí kliknout na text ""PŘÍMO ZDE!!!""
JAK ROZBALÍM TITULKY?
Titulky jsou u nás na stránkách skladovány v RAR archivech, protože každý díl má až 3 verze k jednomu dílu a pro nás je to tím pádem jednodušší. Pro rozbalení RAR archivu vám bude stačit například program WINRAR, který si můžete stáhnout například ze stránek stahuj.cz. Pokud ani tak netušíte, o co jde, klikněte SEM a program se vám začne stahovat. Po té, co si program stáhnete, si ho nainstalujte. To by snad neměl být problém. Až si ho nainstalujete, tak si z našich stránek, pokud jste tak již neučinili, stáhnětě titulky ve formátu RAR. Ty si stáhněte třeba na plochu. Pak na ně klikněte pravým tlačítkem, zvolte Extrahovat zde... (popř. Extract here) a všechny verze, které jsou v balíčku zabalené, vám vyskočí na plochu. Pak už si stačí jen vybrat tu správnou verzi a je hotovo. Pro větší názornost přikládám video, za které můžete poděkovat SILLovi:

 

JAK PŘIDÁM TITULKY K VIDEU?
Titulky se k videu přidají tak, že se stejně jako video pojmenují. Například: Máme video s názvem prase.avi a titulky s názvem kočka.srt. Pokud chcete, aby se vám titulky zobrazili ve videu, tak si video i titulky pojmenujte stejně (přípony .srt a .avi neuvažujeme): takže například prase.avi a prase.srt. Pokud se vám přípony .srt a .avi nezobrazují, tak si video i titulky pojmenujte na prase a pojede to taky. Pokud náhodou vlastníte program Windows Media Classic, tak si stačí pustit video a titulky z adresáře, kde máte titulky uložené (ale už rozbalené, nesmějí být ve formátu RAR), stačí do přehrávače pouze vložit. Všechno bude fungovat jen za předpokladu, že jste titulky rozbalili programem WINRAR či jinou alternativou.
PROČ SE TENTO TÝDEN NEVYSÍLÁ?
Protože se vysílá od září do půlky května, což je zhruba 35 týdnů, a dílů je jen 22. Pak tedy logicky vyplývá, že zhruba 13x se v USA vysílají reprízy a u nás je pauza. Obvykle to chodí tak, že do Vánoc se odvysílá kolem 9-12 epizod, zbytek po Vánocích.
PROČ VÁM PŘEKLAD TRVÁ TAK DLOUHO?
Protože celký den nemáme na práci nic jiného, než se vzbudit v 5 ráno, netrpělivě vyčkávat titulky, během 3 hodin je přeložit, aby milostpáni, kteří vstávají v poledne už měli titulky. Překládáme jen tehdy, když máme čas. To, jak rychle to jde, závidí na hodně věcech. Náladou počínaje, časováním titulků a korekcí konče.
CO JE TO SPOILER?
Spoiler je v podstatě prozrazení děje.
JAK MOHU KONTAKTOVAT NĚKOHO ZE STRÁNEK?
Můžete mi napsat na e-mail xtomas252@seznam.cz

KOLIK SÉRIÍ BUDE MÍT MŮJ OBLÍBENÝ SERIÁL?
V případě dobré sledovanosti je více než pravděpodobné, že se seriál dočká dalšího roku. Ale kolik jich bude mít celkem... Tak to ej ve hvězdách. Kdo by byl před 10 lety řekl, že Smallville skončí an desítce?
CO JE TO WEB-DL?
WEB-DL je označení kvality epizod, které byly ripnuté z iTunes. Jedná se o tak kvalitní rip, kterému konkuruje snad jen BluRay rip, který ale vychází třeba až o rok později. Rozlišení WEB-DL videí je 720p. Tato verze navíc neobsahuje loga televizí a
JAKÝ JE ROZDÍL MEZI HDTV A 720P-HDTV VERZÍ?
hDTV video má na výšku 352 pixelů, 720p video má na výšku 720 pixelů. pak je jasné, které video je kvalitnější.